צעדים ראשונים של זוגיות

מאושר גפן תוכנית מספר 20780
סדנא לבני נוער בכיתות יא'-יב'

1 מכל 3 זוגות מתגרש!

המספר הזה מייצג המון כאב, כעס, עצב ותסכול, הן של הילדים והן של הסביבה שנפגעת. זו לא גזירה משמיים. אם רק היינו יודעים מגיל צעיר איך לנהל מערכת יחסים זוגית ולבחור את בן הזוג הראוי, הרבה מזה היה נמנע, וגם הסטטיסטיקה הייתה אחרת.

כהורים וכאנשים בוגרים, טבעי שנהיה מודאגים באשר לעתיד הדור הצעיר, אך אין זה מפתיע שרבים לא יודעים לספק לבני הנוער שלנו את הכלים, הידע והמיומנויות שנדרשים לניהול מערכת יחסים זוגית בריאה. יש כל כך הרבה דברים שהיינו שמחים ללמוד בעודנו צעירים, ולו בכדי לחסוך מעצמנו עוגמת נפש, אכזבה ולא מעט חוויות שהותירו בנו כאב וסבל. לא הגיע הזמן שנרים את הכפפה ונעניק את הידע החסר לבני הנוער שלנו?

הסדנא בנויה ממפגש ראשון עם הצוות החינוכי :

מפגש בן שעה וחצי עם היועצת החינוכית ומחנכי הכיתות של התלמידים שיעברו את הסדנא, מטרתו להכיר את תוכן הסדנא, לרתום את הצוות לנוכחות בסדנאות עצמן ולעודד המשך שיח לאחר קיום הסדנא עם התלמידים בתכנים אלה במהלך השנה בשיעורי חינוך ובפעילות ייעודית

4 מפגשים עם תלמידי כיתות יא'-יב'

המפגשים בני 45 דק כל אחד, מבוססים על שיח של מנחה עם כיתה מלאה, ננהל דיאלוג פתוח וכנה, בו בני הנוער שלנו יוכלו לחלוק, לשתף, לדון ולתהות, מהי זוגיות בריאה, ואיך בונים אחת כזו תוך שימוש בדוגמאות וסיטואציות מחיי היומיום של המתבגרים, וניתוח שלהם.

מנושאי הסדנה:

  • איך בוחרים עם מי להיות בקשר ? 
  • התאהבות מובילה לעיוורון – האם הקשר הזה מתאים לי ?
  • התמודדות עם שונות , איך פותרים קונפליקטים ומריבות ? 
  • רכישת כלים לתקשורת מיטבית בין בני זוג בעת קונפליקט/מריבה.
  • איך מזהים מערכת יחסים פוגענית? 
  • העזתי וניגשתי ומיד קיבלתי לא ! איך מתמודדים עם דחייה ? 
  • איך מסיימים קשר זוגי ?
  • ועוד.

מפגש אחרון של שותפות חינוכית עם הורי התלמדים וקידום הורות מיטבית :

מפגש בן שעה וחצי בו משתתפים הורי התלמידים שעברו את הסדנאות, ומטרתו להכיר להם את תכני הסדנא, את הכלים שהוקנו לתלמידים ונותן אפשרות ליצירת דיאלוג של ההורים עם המתבגרים בנושא זוגיות וברוח הסדנא.

 משתתפי הסדנה משתפים אותנו בחוויותיהם

עידו – כיתה יא׳

"יוסי, רציתי לומר לך תודה שלימדת אותי כמה האובססיביות היא בריאה, קודם כל עבורי, וכמובן לחברה שלי. ברגע שהבנתי זאת למדתי לשחרר, ומאז אני מרגיש שהרבה יותר טוב לנו ביחד" .

מיכל כיתה יב:

"ברגע שלימדת אותנו כמה זה לא נכון לנהל ויכוחים ומריבות באמצעות הווטסאפ אני מרגישה שהרבה יותר טוב וקל לי במערכת היחסים עם החבר שלי… אנחנו משתדלים להקפיד לשבת אחד מול השני וזה ממש אבל ממש עושה טוב לשנינו !"

אדם כיתה יב:

"המפגש שבו שוחחנו על איך נפרדים, אני מודה שנתן לי את הכוח לעשות משהו שהייתי צריך לעשות לפני הרבה זמן' וזה לסיים את המערכת הלא בריאה עם חברה שלי. הבנתי שחשוב גם לעשות את זה נכון ולא להיעלם סתם כך, וכמה זה חשוב לשבת מולה ולעשות את זה בצורה מכובדת".

אושרית כיתה יא:

"כל הזמן הרגשתי שמשהו לא בסדר במערכת היחסים למרות שהרגשתי מאוהבת… מפגש שבו שוחחת על איך לזהות שאת נמצאת במערכת יחסים פוגענית דייק לי את מה שהרגשתי, שמישהו לוקח ממני את זכות הבחירה ולא באמת סופר אותי… אני מרגישה שזה היה שיעור לכל החיים… מאחלת שהמסר והשיעור הזה יגיע לכל אחת ואחד".

גם לצוות החינוכי היה מה לומר

יועצת שכבה י"א, קריית החינוך גינסבורג:

"השיח בסדנאות היה בגובה העיניים, מלא בדוגמאות מעולמם של בני הנוער. יוסי נתן מקום לבני הנוער לשאול שאלות ואף הזמין אותם לשתף אותו לאחר השיעור בלבטים או שאלות שעלו בהם… הסדנא אפשרה לבני הנוער לשאול את עצמם שאלות תוך כדי אך גם הלאה בהמשך, יצרה שפה שכבתית משותפת הנוגעת לעולם הזוגי אותה אנו ממשיכים גם היום בשיחות עם בני הנוער… ברצוני להודות ליוסי על הליווי המסור, האכפתיות ומגוון הרעיונות שהפרה בהם את צוות החינוך.

סיגל בז'ה, מנהלת החטיבה העליונה, תיכון "עתיד", באר יעקב:

"יוסי היקר, בדרכך המיוחדת והנעימה אפשרת למתבגרים שלנו להבין את המשמעות הקריטית בבחירת בן/בת זוג והענקת להם כלים חשובים, משמעותיים וערכים לבחירה הכי חשובה בחיים. יוסי, הענקת להם מטבעות זהב שעל המתבגרים לאסוף, לשמור ולהשתמש. פתחת להם צוהר להסתכלות על נושא כה חשוב,  ובנוסף הרחבת את השיח עם הורי התלמידים. הוקרה והערכה רבה על הלב, הנועם, הנתינה ללא לאות, המקצועיות והרגישות".

טלי דרור, מנהלת קריית החינוך על שם גינזבורג:

"הצטרפתי לאחד המפגשים והתרשמתי מאוד מהשיח הרציני, מהעניין שהתלמידים גילו משיתוף הפעולה שלהם ומהאישיות של יוסי – היה מאוד סבלני ומאוד נדיב מול התלמידים ומול הצוות. אני ממליצה בחום לשלב את הסדנה בבית הספר, התרומה שלה לתלמידים היא משמעותית ולמרות שהדיון הוא סביב נושא הזוגיות, יש לה ערך רב ורחב יותר, השפעה חיובית על תחומי חיים אחרים".

מעוניינים? השאירו פרטים

אשמח אם תשאירו פרטים על מנת שאוכל לחזור אליכם כמה יותר מהר... תודה רבה

ההדרכה והליווי מתבצעים עלי ידי אנשי מקצוע מתחום הייעוץ הזוגי

יוסי ניסנבוים

יוצר הסדנה ומנחה. נשוי לרינת ואב ל- 4 בנים אלופים.

עוסק בייעוץ זוגי מזה 5 שנים. מתמחה בליווי סינגלים, מרצה ומנחה סדנאות לבני נוער. בעל תואר ראשון בתקשורת ופרסום, תואר שני במנהל עסקים, ובוגר לימודי תורת היחסים מטעם מכון לה וידה, אונ' ניו יורק.

"אני מאמין גדול באהבה ובזוגיות בריאה, בשילוב יצירתיות רומנטית, ופועל מתוך תחושת שליחות אמיתית, בעיקר כשמדובר בדור העתיד שלנו, בילדינו. החשיפה שלי לקשיים שהמבוגרים חווים בתחום הזוגיות הביאה אותי לתובנה, שמה שבאמת חסר הוא ידע, כזה שרוכשים בשלבים מוקדמים, בשלבי הזוגיות הראשונים שלנו בחיים, אלו שמתפתחים בגיל הנעורים. כך נולדה הסדנה שלי לבני נוער".

דילוג לתוכן