אני מאמין שלי

אחת ההחלטות הכי חשובות בחיים שלנו היא מציאת בן זוג ראוי לזוגיות ארוכת שנים.

האמנם יש לנו את הכלים הנכונים לבחור בצורה מיטבית ?

העולם מסביבנו לא מפסיק להתפתח להתחדש להחכים ולהמציא דברים מופלאים כמעט בכל תחום טכנולוגיה, רפואה, חקלאות, איכות סביבה ועוד.אבל בנושאים בסיסים שנוגעים לקיום היומיומי שלנו אנחנו עדיין תקועים במקום אפילו הולכים אחורה …בעיקר בתחום הזוגיות .


כאיש מקצוע שעוסק וחיי את תחום הזוגיות אני נפגש ומשוחח על בסיס יומי עם אנשים שונים ורואה כל פעם מחדש איך אנחנו מפספסים בענק ולא למדים מהטעויות שלנו למרות שהמידע קיים בשפע ובכך לא עוזרים לעצמנו.אנחנו המבוגרים האחראים לא מלמדים את הצעירים שמסביבנו או אפילו נותנים להם כלים לקצר את הדרך ולצעוד בשביל הבטוח למציאת זוגיות טובה ! 


לא פעם אני שואל את עצמי איך יכול להיות שבשביל לקבל רישיון נהיגה אנחנו נדרשים להשקיע  זמן, משאבים, אנרגיה וכסף כדי לממן שיעורים רבים ולעבור מבחן נהיגה לא פשוט וגם לאחר שאנו מקבלים את רישיון הנהיגה, יש מאמץ מתמיד מצד רשויות החוק לעקוב לוודא שכולנו מיישמים את מה שלמדנו ונוהגים כראוי וטוב (ושלא תבינו לא נכון, אני מברך על קיום הדרישות הללו).


דבר אחד אני פשוט לא מצליח להבין,איך מצפים שבנושא כל כך חשוב ומהותי "זוגיות ומציאת זוגיות טובה" שהוא קריטי להמשך החיים שלנו, אין אף גוף ממשלתי רציני שפועל לתת לנו את הכלים הנחוצים לכך.

1 מכל 3 זוגות מתגרש היום !!!

זה חשוב כל כך שנדע איך מתחזקים זוגיות ומה עושים כשצצות המחלוקות השונות. איך פועלים בשותפות לחיזוק הקשר ואיך מייצרים משפחה איתנה. איך מגדלים את הילדים להיות מבוגרים חיוביים ועוד.
נראה שכל הנושאים הללו לא מספיק חשובים לנו כבני אדם כדי ללמד את הדור הצעיר כבר בבית הספר ופשוט  שולחים אותנו ואת הצעירים שלנו לחפש בן זוג ומקווים שיצליח לנו .ואם לא מצליח ? אז נסו עוד פעם ועוד פעם, ואל תשכחו שאסור לחזור על אותן טעיות שוב, כי עקומת הלמידה המתבקשת פשוט לא קיימת!
המציאות מוכיחה שהשיטה הזו לא עובדת, ואתם יודעים מה קורה כיום? אחוז הגירושין בגרף עלייה תלול ולא נראה שיש פתרון רציני כלשהוא לעצור את המצב האבסורדי הזה.

כל יום שאני פוגש אדם שאני יכול לכוון ולהדריך אותו לזוגיות טובה אני מרגיש שליחות אמיתית בלב ובנשמה !

דילוג לתוכן